confessions

evrenos

Moderatör  · 29 Haziran 2017 Perşembe

  1. toplam giri 661
  2. takipçi 37
  3. puan 6143

mantı

evrenos
(bkz:#23583)
kızartılmamış ya da fırınlanmamış bir şekilde sadece haşlanarak hazırlanmasını tercih ettiğim müthiş bir yiyecek.

muazzam bir türk yemeğidir ama tüm dünyada da yaygındır. yani çoğu milletin kendine özgü mantıları vardır ki türk dünyasındaki mantılar bile çok çeşitlidir.

cevizlisi (yoğurtsuz) ayrı güzel oluyor, yoğurtlusu ayrı güzel oluyor. evdeysem ve 1-2 gün dışarı çıkmayacaksam yoğurdunu sarımsaklı tercih ediyorum.

eritilmiş tereyağı ile hazırlanan sosu ise olmazsa olmazıdır. bu sos olmadan servis edilen bir mantı düşünemiyorum.

ballı kavrulmuş yer fıstığı

evrenos
tadım'ın güzel ürünlerinden biri. ahım şahım değil ama güzel, arada bir kendisiyle hasbihal edilebilir. 1-2 sene önce yemiştim en son, bu gece uzun süren bir aradan sonra kendisiyle teşrik-i mesai yapıyoruz biraz.

tuzlu yer fıstığına göre daha sağlıksız olduğu için pek tercih etmem kendisini ama arada güzel gidiyor. aşırıya kaçırmamak lazım.

ceza

evrenos
asıl adıyla bilgin özçalkan, türk rap sanatçısı ve söz yazarı. kardeşi ayben mahlaslı ayben özçalkan ülkü de kendisi gibi başarılı bir rap müzisyenidir.

ceza türk rap müziğinin önde gelenlerinden ve emektarlarındandır. rap dinlemeyen birçok insanın bile kendisine sempatisi vardır.

yurtdışında 100'ü aşkın konser vermiştir.
açık ara bul kon isimli parçası japonya'da uzun süre hit olarak kalmıştır. (kelime yapısı benzerliğiyle de alakası olduğunu düşünüyorum)

son tekil parçası denizci de çok harikadır.

ozan bingöl

evrenos
vergi uzmanı.

çok tanımıyorum kendisini ama severek takip ediyorum tivitlerini.

fikrine ve yüreğine sağlık. her zaman ufkumuzu açıyor; bazen bilip de farkında olmadığımız şeyleri, bazen dile getirmeyi beceremediğimiz şeyleri, bazen de farkına varamadığımız şeyleri ifade ediyor çoğu zaman. ifadelerindeki bilimsel ve sayısal (yani nesnel, istatistiksel ve net) veriler, dayandığı kaynaklar da hem açık kapı bırakmıyor, hem de acı kahve niyetine gitmesini sağlıyor.

okulun ilk haftası

evrenos
bazen bomboş geçer, bazen de hiç olmadığı kadar yoğun. bazen hocalardan gelecek bir duyuruyu beklersiniz, dersin iptal olup olmadığına dair. yoğun mu geçmiştir yoksa rahat mı, anlayamazsınız.

kısacası bölümden bölüme değişir, eğer üniversite okuyorsanız.
0 /